دانلود نرم افزار « اتوکد آرشیتکت » ( AutoCAD Architecture 2020 )

نرم افزار AutoCAD Architecture برای طراحی و مستند سازی معماری با محیط بصری نرم افزار و ابزار طراحی تخصصی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. AutoCAD Architecture (به اختصار ACAD) یک نسخه از محصول Autodesk است که با ابزار و عملکردهایی مخصوص طراحی در معماری و با  فرمت فایل DWG طراحی شده است. معماران قادرند جنبه های مختلف و چشم انداز ساختمان خود را در طراحی داخلی و خارجی از یک برنامه واحد واستفاده هم زمان از محیط دو بعدی(2D) و سه بعدی (3D) ببینند. این موضوع به آنها اجازه می دهد مشکلات را سریع و موثر پیدا کنند.

 

 

محتوا:

AutoCAD Architecture میتواند همانگونه که در طراحی واقعی، اشیاء معماری ارتباط هایی با یکدیگر دارند، امکان ارتباط هوشمندانه را با یکدیگر برقرارکند. به عنوان مثال، یک پنجره مربوط به دیوار است که حاوی آن است. اگر دیوار را حرکت داده یا حذف کنید، پنجره به طور واضح واکنش نشان می دهد. اشیاء را می توان در دو بعدی (2D) و سه بعدی (3D) نشان داد.علاوه بر این، اشیاء معماری پیوندهای پیوندی با اسناد و مشخصات ساختاری را حفظ می کنند و نتیجه دقیق تر پروژه را ارائه می دهند. برای مثال، هنگامی که کسی یک درگاه را حذف یا تغییر می دهد، برنامه درب به صورت خودکار می تواند به روز شود. این نرم افزار هیچ محدودیتی برای آنچه که با AutoCAD تولید می شود، از معماری، طراحی محصول و طرح های منظره، از کوچکترین تا مقیاس به بزرگترین، وجود ندارد.

 

امکانات و ویژگی های نرم افزارAutodesk AutoCAD Architecture:

 

- امکان یادگیری سریع را فراهم می کند

- طراحی دو بعدی و طراحی سه بعدی معماری در یک زمان

- دارای یک کتابخانه گسترده ای از اجزای ساختمان مانند دیوارها، درها، پنجره ها و...

- توانایی حذف یا اضافه کردن جز جدید

- پیش بینی در طراحی و برنامه ریزی

- سرعت بالا در طراحی

- استفاده ازمتریال های مختلف

- طراحی سقف با استانداردهای جدید

- ایجاد طرح به‌صورت تمام‌رنگی و نزدیک به نمای واقعی

امکان خروجی‌گرفتن برای نرم‌افزارهای رایج طراحی

 

تفاوتAutoCAD  :AutoCAD Architecture  با

AutoCAD Architecture علاوه بر تمام امکانات موجود در اتوکد، ابزارهای اضافی برای بهبود ورک فلو (workflow) داکیومنت سازی ساختمان ها را نیز دارد.

اتوکد با استفاده از خطوط، دایره و کمان ایده ها را طراحی می کند. اما (AutoCAD Architecture) خطوط و دایره و کمان را با دیوارها، درها و پنجره های هوشمند که اشیا AEC (AEC Objects) خوانده می شود،جایگزین کرده است. توجه: اشیا AEC سازگار با ذخیره ورژن قبلی نیست. به عنوان مثال در اتوکد فایل DWG را می توان از فرمت ۲۰۱۳ به فرمت ۲۰۱۰ ذخیره کرد. اما کامپوننت های اتوکد آرکیتکچر را نمی توان اینطور ذخیره کرد.

بعد از تغییر یک المنت در ویو پلان مثل یک در یا پنجره، باید تمام بخش ها و ویو های دیگر را نیز بررسی و آن المنت را آنجا نیز تغییر داد. این موضوع بسیار آزاردهنده است. در اتوکد آرکیتکچر، المنت هایی مانند دیوارها، درها و پنجره ها رفتار ساختاری واقعی دارند. هنگامی که در یا پنجره ای در دیواری اضافه می کنید و یا مکان یک شی را تغییر می دهید، این تغییرات در دیگر طراحی ها نیز آپدیت می شود. همچنین می توانید یک شی را در سطح کامپوننت تغییر دهید، به این معنی که اگر یک استایل پنجره را پنجاه بار در دیوارهای مختلف استفاده کردید و می خواهید استایل را آپدیت کنید، می توانید یک بار آن را تغییر دهید و تمامی اشیا آپدیت می شوند. صرفه جویی فوق العاده ای در زمان دارد.

هیچ کس از وظایفی مانند تگ نویسی و محاسبه مساحت اتاق ها یا ساخت جداول، لذت نمی برد. اکثرا این کارها به کارآموزان و طراحان تازه کار سپرده می شود که آنها هم بخاطر بی تجربگی، اشتباه می کنند. با اتوکد آرکیتکچر می توانید تگ های اتاق ها و مساحتشان را اتوماتیک بسازید و با تغییرات آپدیت می شوند. همین طور می توانید المنت های طراحی را به جداول لینک کنید تا با تغییر در طراحی اتوماتیک آپدیت شوند.

 

نکته :

این نرم افزار با نرم افزار های دیگر نظیر اتوکد و تری دی مکس قابل سازگاری می باشد. 

 

مشخصات :

  • نام فارسی : اتودسک اتوکد آرشیتکت 2020
  • نام انگلیسی : AutoCAD Architecture
  • حجم دانلود: 2.53GB
  • نسخه: 2020
  • سازنده : Autodesk

 

موارد استفاده :

AutoCAD Architecture یک برنامه کامپیوتری است که برای تعدادی از برنامه های کاربردی مانند ایجاد طرح هایی برای ساختمان ها، پل ها و طراحی های داخلی و طراحی های خارجی مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و طراحان معماری از آن استفاده می کنند.

 

AutoCAD Architecture was formerly known as AutoCAD Architectural Desktop (often abbreviated ADT) but Autodesk changed its name for the 2008 edition. The change was made to better match the names of Autodesk's other discipline-specific packages, such as AutoCAD Electrical and AutoCAD Mechanical.