یکی از ویژگی های بسیار کاربردی در اتوکد , ساخت داینامیک بلاک است که توی این آموزش به شما یاد می دهیم چطور بلاک های داینامیک را خلق کنید.

برای دیدن این ویدئو حتما از فیلتر شکت استفاده کنید . برای حمایت ما وارد کانال یوتیوب ما شوید و این کانال را subscribe کنید.

بلاک داینامیک چیست ؟

توی اتوکد این امکان برای ما وجود داره که بتونیم بلاک های پویایی را بوجود بیاوریم تا با تغییر پارامتر های آن بتوانیم ویژگی های بلاک را تغییر دهیم.

یعنی به عنوان نمونه یک درب را تصور کنید که شما می خواهید جهت های در و همینطور بزرگ و کوچک شدن آن به صورت داینامیک در بیاد فقط کافیه که مطابق آموزش بالا درب را به صورت دایناک در بیاورید.

یا مثلا تصور کن که شما نمی دانی چه تعداد صندلی در یک فضای سالن می تواند کنار هم قرار بگیرد , با استفاده از داینامیک بلاک شما می تواندی صندلی های دالخل سالن را به صورت اتوماتیک و داینامیک در فضا به فاصله های مناسب قرار دهید.

ساخت داینامیک بلاک اتوکد کار ساده ای است ؟

خلاصه بخوام بگم جواب بله است اما برای این که بخواهید بلاک های داینامیکی با ویژگی های مورد نظر بسازید نیاز است که اول منطق ویدئو بالا را درک تا در نهایت بتوانید بلاک های داینامیک اتوکد ی مناسبی را بسازید.